logo heller

Skuteczna metoda łączenia – zgrzewanie oporowe metali.

Zgrzewanie oporowe to jedna z najbardziej popularnych, a jednocześnie również efektywnych metod trwałego łączenia ze sobą metali. W procesie tym wykorzystany zostaje prąd elektryczny oraz docisk mechaniczny. Przez powierzchnię, na której ma powstać złącze przechodzi prąd elektryczny, który zostaje doprowadzony za pomocą elektrod wywierających nacisk. Wysokiej jakości sprzęt w postaci zgrzewarki, a także odpowiednio przygotowane elektrody mają w całym procesie duże znaczenie. Warto więc postawić na wybór takich produktów, które zagwarantują trwałość wykonanej instalacji oraz pozwolą na sprawne przeprowadzenie całego zlecenia. Wśród rodzajów zgrzewania wyróżniane są takie technologie, jak: zgrzewanie punktowe, liniowe, garbowe, doczołowe iskrowe i doczołowe zwarciowe. Wśród nich największą wydajnością charakteryzuje się proces zgrzewania punktowego. Taka metoda łączenia jest nie tylko wydajna, ale również wysoce opłacalna, ze względu na znaczne ograniczenie pracy ludzkiej w całym przedsięwzięciu.

Jakościowe produkty, wydajne sprzęty i narzędzia.

Oferta Heller Polska od lat odpowiada na zapotrzebowanie odbiorców z różnych sektorów przemysłu. Oferując najbardziej dopasowane rozwiązania przedstawiciele firmy wprowadzają do swojego asortymentu sprzęt i osprzęt o najwyższej jakości i najlepszych parametrach. Podczas zgrzewania oporowego ważne jest precyzyjne działanie. Zgrzewarki dostępne w ofercie Heller Polska umożliwiają użytkownikom zrobotyzowanie pewnych działań, co działa nie tylko z korzyścią dla samych pracowników, ale również dla całego procesu łączenia. Zgrzewarki elektryczne przystosowane są w taki sposób, że z powodzeniem mogą dostać się do miejsc trudnodostępnych dla człowieka, a tym samym są w stanie stworzyć zgrzeiny w dowolnie wskazanym miejscu. W produktach oferowanych przez firmę pod uwagę wzięty został również fakt, jak ważna jest w całym działaniu precyzja i dokładność, dlatego producenci zadbali o to, aby wyeliminować drgania powstałe w urządzeniu, w celu jak najdokładniej przeprowadzonego procesu.

Skuteczny i trwały proces zgrzewania oporowego.

Popularne w różnych gałęziach przemysłu, w przeróżnych branżach, zgrzewanie oporowe łączy konstrukcje metalowe sprawiając, że powstałe zgrzeiny są trwałe, jakościowe, a miejsca połączeń niemal niewidoczne. Aby całe przedsięwzięcie przebiegło zgodnie z założeniami konstruktorów i wykonawców, konieczne jest zwrócenie uwagi na parametry wykorzystywane podczas przeprowadzania metody zgrzewania. Utrzymanie stałej powtarzalności efektów w tworzonych zgrzeinach wymaga dopasowania różnych parametrów technologiczny, w których skład wchodzą: natężenie prądu zgrzewania, czas przepływu prądu, oraz siła docisku elektrod. Wykorzystanie do tego jakościowych sprzętów i narzędzi, takich jak zgrzewarki inwertorowe sprawia, że całość wyróżnia się jeszcze większą precyzją, zwiększona zostaje żywotność elektrod, a powstałe złącza są w pełni zgodne z założeniami. Dopracowane narzędzia i urządzenia, wiedza technologiczna i sprawdzone rozwiązania – zgrzewanie nie bez powodu stało się jedną z lepszych metod łączenia.

Kontakt
close slider